قبل از آن که به بررسی نکاتی پیرامون راهنمای خرید لوازم جانبی گوشی موبایل بپردازیم، لازم می‌ دانیم ابتدا معرفی اجمالی و اشاره ‌ای مختصر در رابطه با انواع لوازم جانبی گوشی داشته باشیم. لوازم جانبی گوشی موبایل، همان گونه که از نام آن پیدا است، به لوازمی اطلاق می‌ شود که در کنار گوشی و اضافه بر دستگاه موبایل مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برخی از این لوازم جانبی اصلی و برخی دیگر لوازم فرعی به شمار می روند چرا که ضرورتی برای وجود آنها نیست. اما بیشتر جنبه تزیینی یا دکوری می ‌توانند داشته باشند و به زیبایی گوشی موبایل بیافزایند.لوازم جانبی اورجینال مدل زیادی دارد

توزیع انواع لوازم جانبی اورجینال

تفاوت لوازم جانبی اصل و تقلبی

تفاوت لوازم جانبی اصل و تقلبی منظور از لوازم جانبی اصلی لوازمی نظیر هندزفری، قاب محافظ، گلس برای صفحه ال سی دی یا ال ای دی و همچنین محافظ لنز دوربین و کابل شارژ و آداپتور همراه با آن می باشد. اما منظور از لوازم جانبی فرعی لوازمی نظیر آویز زینتی گوشی، بند گردنی یا دستی گوشی، پاور بانک و اسپیکر است. به منظور خرید لوازم جانبی انواع گوشی های موبایل لازم است به چند نکته توجه شود. اول این که آن لوازمی که قرار است تهیه شود تا چه میزان برای آن دستگاه که گوشی موبایل یا تبلت و آیفون می باشد ضرورت دارد. سپس باید توجه داشت برای تهیه این لوازم چه میزان مبلغ یا بودجه‌ ای قرار است تخصیص داده شود.

از این رو، بایستی به برند و مارک و شرکت سازنده این لوازم توجه ویژه نمود و پس از آن بایستی بررسی شود که این لوازم تا چه میزان باید با رنگ و تم گوشی موبایل هماهنگی داشته باشد یعنی این ست شدن نیاز و ضرورت دارد یا خیر. نکته دیگری که هنگام تهیه این لوازم باید مورد توجه واقع شود فروشنده آن است.

برخی از فروشگاه ها لوازمی با درجه کیفی پایین و مرغوبیت بسیار پایین تری را با قیمت ارزان تری ارائه می کنند که هم فاقد ضمانت نامه و گارانتی می باشند و هم کارایی و عملکرد لازم را ندارد و حتی ممکن است استفاده از آن به دستگاه آسیب برساند. مخصوصاً اگر این لوازم از لوازم جانبی اصلی نظیر کابل شارژ به شمار رود. لذا لازم است جهت تهیه لوازم جانبی انواع موبایل حتما به فروشگاه های معتبری که هم به صورت حضوری و هم به شیوه اینترنتی فعالیت دارند مراجعه شود یعنی فروشگاه هایی که شناخته شده هستند و مشتریان آنها همواره از خرید محصولات آن رضایت داشته و دارند.

مزیت استفاده از لوازم جانبی اصل

مزیت استفاده از لوازم جانبی اصل لوازم جانبی گوشی موبایل یکی از محصولاتی است که باید اصل خریداری شدد چون بدل بودن آن ها نه تنها خود لوازم زود از کار می افتد بلکه گوشی شما راهم خراب می کند و مهم تر از این ها سلامت شما را نیز تهدید می کند. بطور مثال اگر شارژر شما بدل باشد باطری گوشی را خراب می کند و این باعث منفجر شدن گوشی شما شده و صدمه ی مالی و جانی میزند. بسیاری از تولید کنندگان با جعل و کپی کردن برچسب ها و لوگوی برندهای اصل می توانند افراد را فریب دهند و پایین بودن قیمت لوازم جانبی گوشی موبایل جعلی افراد به دلیل صرفه جویی آن ها را خریداری می کنند.

برای تشخیص کابل و شارژر: به اسلات پورتusb، علائم و متن روی پلاگین، چک کردن ولتاژ، بررسی وزن و سری ها، جنس کابل اندازه توجه داشت. برای تشخیص باتری:بررسی مشخصات درج شده روی آن که باید واضح و خوانا باشد مانند نام ، آدرس، نام سلول، ظرفیت، مدل، تاریخ تولید، علائم هشدار دهنده دقت کرد. تشخیص گلس:ضد خش، صاف بودن، ظاهر آن، ضداثرانگشت، ضد روغن بودن باشد.

تشخیص هندزفری:سیم هندزفری اصل استوانه ای شکل است و قیمت هندزفری بدل کم تر از اصل آن است.کانتور هندزفری اصل یک رنگ است. قاب سیلیکونی: پشت قاب سیلیکونی اصل متن انگلیسی نوشته شده ولی در پشت بدل آن چینی نوشته شده است.کناره ی قاب سیلیکونی اصل یک دست است ولی بدل آن دوتیکه است. لوازم جانبی گوشی موبایل اصل کارایی بالای دارد و ضمانت تعویض و گارانتی دارد.در زمان خرید لوازم جانبی به پلمپ بودن آن نیز توجه داشته باشید.

فروش مرغوب ترین لوازم جانبی اورجینال

فروش مرغوب ترین لوازم جانبی اورجینال در بخش پیشین اشاره کردیم که لوازم جانبی انواع دستگاه های موبایل و تبلت انواع مختلفی اعم از اصلی و فرعی دارند. باید به این نکته توجه کنیم که هر یک از لوازم اصلی و فرعی این دستگاه ها خود می ‌تواند اورجینال و یا فیک باشد. از این رو لازم است هنگام تهیه لوازم جانبی چنین دستگاه هایی حتماً نوع اورجینال و اصل آن خریداری گردد چرا که لوازم اورجینال به دستگاه آسیب نمی رساند و حتی اگر در کوتاه مدت یا دراز مدت و بر اثر استفاده های مکرر یا سهل انگاری صاحب دستگاه دچار ضربه یا خرابی شود، به راحتی با یک نوع اصل دیگر جایگزین می‌ شود

که این جایگزینی می تواند با پرداخت هزینه کمتر و یا با ارائه کارت ضمانت به شیوه رایگان انجام شود. اما لوازم جانبی غیر اصل یا فیک در صورت خرابی می ‌توانند آسیب‌ رسان باشند چرا که کیفیت و مرغوبیت لوازم اورجینال را نداشته و در صورت نیاز به تعمیر یا خرابی ِ کامل می توانند

علاوه بر آن که هزینه زیادی را برای صاحب دستگاه به بار آورند، به دستگاه نیز آسیب برسانند و منجر به پرداخت هزینه زیادی از سوی مالک گوشی بابت تعمیر دستگاه یا حتی جایگزینی دستگاه با یک دستگاه نو شوند. بنابر این، توصیه می شود حتماً قطعات اورجینال برای دستگاه های مختلفی نظیر موبایل، تبلت و آیفون تهیه شود تا با یک بار پرداخت هزینه، یک عمر استفاده به دنبال داشته باشد. ضمن این که رضایت مالک و خریدار را نیز به همراه دارد.

لوازم جانبی موبایل اصل مدل زیادی دارد انواع لوازم جانبی موبایل بسیار زیاد است لوازم جانبی خارجی یسیار زییا است لوازم جانبی وارداتی موبایل مدل زیادی دارد

سفارش انواع لوازم جانبی اورجینال

سفارش انواع لوازم جانبی اورجینال به منظور استعلام از آخرین و به روز ترین قیمت خرید انواع لوازم جانبی برای گوشی موبایل لازم است به پایگاه ‌های اینترنتی معتبری که با مراکز عرضه، توزیع و فروش این محصولات ارتباط مستقیم و بلا واسطه دارند مراجعه شود و قیمت، مشخصات و برند این لوازم مورد بررسی قرار گیرد. البته ناگفته نماند که وب ‌سایت‌هایی هم وجود دارند که مراکز عرضه و توزیع این لوازم به شمار رفته و اگرچه با واسطه این کار را انجام می ‌دهند، اما بهترین و با کیفیت ترین محصولات آنان را همراه با آخرین قیمت آن در اختیار مشتری قرار می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید